Organizacja wesela - czym kierować się przy wyborze miejsca?

  • 04.11.2021, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Organizacja wesela - czym kierować się przy wyborze miejsca?
Dzień ślubu to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego człowieka. Wybór miejsca, w którym zorganizujecie swoje wesele, nie jest więc wcale prosty. Trzeba tutaj pogodzić potrzeby młodej pary, gości, jak i możliwości lokalowe. 

 

Wieczór panieński, kawalerski, ślub, wesele — czego szukasz?

Niezależnie czy szukasz jedynie sali weselnej, czy też interesuje cię także miejsce, w którym urządzisz wieczór panieński albo samą ceremonię ślubu, musisz się wspólnie zastanowić z partnerem lub partnerką, czego tak naprawdę oczekujesz. W Poznaniu znajdziesz bardzo różne obiekty na wesele: https://www.weselezklasa.pl/sale-weselne,1/poznan/. Na samym początku warto sobie więc odpowiedzieć, czy chcesz sali w stylu glamour, boho, czy masz motyw przewodni wesela i jak powinna być dopasowana do niego lokalizacja. To pierwsze kryterium pozwoli ci na przeprowadzenie szybkiej pierwszej selekcji. 

Organizacja wesela — jak wybrać miejsce?

Strony z miejscami na wesele mają bardzo zróżnicowaną ofertę: https://www.weselezklasa.pl/sale-weselne,1/pila/. Po wstępnej selekcji pod względem stylu urządzenia, architektury czy położenia miejsca, czas na konkrety. Na początku przede wszystkim trzeba sprawdzić, ilu gości ceremonii ślubnej zmieści się w lokalu. Przy organizacji ślubu i wesela znaczenie może mieć także kwestia noclegów. Część wesel odbywa się bez noclegu, w przypadku części przynajmniej połowa gości zostaje na noc w tym samym miejscu, w którym odbywa się wesele. Zaproszenia ślubne z reguły zakładają prośbę o podanie takiej informacji z wyprzedzeniem. To kolejna podstawowa rzecz, którą trzeba sprawdzić, wybierając miejsce wesela. Jeśli chcesz, aby ceremonia ślubna odbyła się poza urzędem stanu cywilnego, także warto sprawdzić, czy lokal dopuszcza takie rozwiązanie i jakie możliwości oferuje w tym zakresie: https://www.weselezklasa.pl/sale-weselne,1/srem/

Co liczy się dla młodej pary i gości weselnych?

Menu weselne ma oczywiście ogromne znaczenie zarówno dla gości, jak i samej młodej pary, która chce, żeby wszyscy byli zadowoleni. Tutaj ponownie warto się na początku określić, czy interesuje was kuchnia polska, tradycyjna czy raczej idziecie w stronę fusion albo jakiejś kuchni konkretnego kraju. Warto także od razu upewnić się, jak wyglądają posiłki w wersji wegetariańskiej i wegańskiej. Tort weselny to kolejny ważny element — nie wszystkie lokale mają go w ofercie, niektórzy proponują zamówienie go na zewnątrz. Liczyć się będzie oczywiście także dopasowanie dekoracji do motywu przewodniego wesela, rozwiązania dekoracyjne zaproponowane przez właścicieli lokalu, a także ich ewentualna otwartość na wasze pomysłu. W organizację wesela wliczają się także takie elementy jak usadzenie gości, harmonogram całego wydarzenia, podział zadań — o to wszystko warto pytać już na samym początku. 

 

Grupa Tipmedia
Materiał zewnętrzny
Podziel się: