Internet i Telewizja - czy warto zainwestować w taki pakiet?

  • 21.02.2022, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Internet i Telewizja - czy warto zainwestować w taki pakiet?
Dzisiejszy świat praktycznie w niczym nie przypomina tego, w którym żyli nasi dziadkowie. Telewizory były wówczas czarno-białe, a kanały były zaledwie dwa (przynajmniej w Polsce), a Internet określany był zwykle jako fanaberia i science-fiction. Dziś, zarówno jedno jak i drugie medium jest praktycznie w każdym gospodarstwie domowym i ciężko znaleźć osobę, która nie posiada w domu przynajmniej jednego z nich. Na co zwracać uwagę przy wyborze dostawcy internetu i telewizji? Czy hybrydowy pakiet, zawierający obie te usługi jest opłacalny? Na te pytania, odpowiedzi znaleźć można w poniższym artykule.

Zalety pakietu "Internet i Telewizja"

Zestawy tych dwóch usług to coraz powszechniejsza oferta, zarówno od mniejszych i lokalnych dostawców mediów jak i tych gigantycznych, działających na skalę krajową oraz globalną. Z racji coraz większego zainteresowania tematem, pakiet "Internet + Telewizja" coraz częściej staje się standardem. Skoro połączenie tych dwóch usług jest coraz powszechniejsze, warto zastanowić się, dlaczego tak jest? Jakie są zalety takiego rozwiązania?

Po pierwsze - jest to bardzo prosty sposób na uproszczenie i odpowiednie pomniejszenie płatności za rachunki. W przypadku, gdy telewizję dostarcza nam jedno przedsiębiorstwo, a Internet inne - powstają dwie faktury, których łączna suma jest zwykle wyższa od tej, którą zapłaci klient, korzystający z pakietu Telewizja i Internet. Znacząco może zwiększyć się też biblioteka dostępnych programów telewizyjnych, bez znacznego wzrostu kwoty na rachunku. Często zdarza się, że dostawca usług oferuje klientom jeszcze jedną, dodatkową - telefon (stacjonarny, bądź komórkowy), przez co wydatki przy zakupie pakietu 3w1 są znacznie mniejsze i nierzadko objęte promocjami.

Następną kwestią jest możliwość znacznej poprawy odbieranego obrazu i dźwięku. Coraz częściej, zarówno połączenie Internetowe, jak i Telewizja opierają się na technologii światłowodowej, dzięki której w znacznie krótszym czasie, dekoder, bądź komputer pobiera potrzebne dane, dzięki czemu zwiększa się płynność i jakość odbieranego obrazu.

Pułapki i uwagi

Najważniejszą i podstawową zasadą życiową, jest zasada ograniczonego zaufania, dlatego warto dokładnie czytać umowy, które inni podtykają nam pod nos. Nie inaczej jest z dostawcami pakietu usług "Internet i Telewizja", którzy mają tendencję do częstego upiększania swoich ofert, celem przyciągnięcia klienta i podpisania z nim umowy. Na jakie pułapki zwracać uwagę, przy wyborze pakietu tych dwóch usług?

Pierwszą z nich jest potencjalny limit Internetu - po przekroczeniu konkretnej ilości danych pobranych lub wysłanych, jakość połączenia staje się słaba. Należy wystrzegać się tego typu rozwiązań, ponieważ mogą napsuć one bardzo dużo krwi użytkownikowi. Przed podpisaniem umowy, warto sprawdzić jej zapisy oraz wyszukać na serwisach internetowych, takich jak fastinternet interesujących nas haseł i zwrotów, których nie jesteśmy pewni. W przypadku sieci, ważną kwestią jest też minimalna prędkość połączenia - sprzedawcy rzadko ją podają, za to wręcz uwielbiają informować klienta o maksymalnej przepustowości łącza, która bardzo rzadko pokrywa się ze stanem rzeczywistym.

W przypadku, gdy pakiet telewizyjny opiera się na TV Internetowej, jedynym sposobem, aby płynnie korzystać z Internetu i Telewizji jednocześnie, jest posiadanie łącza światłowodowego. Inne typy połączenia są zwyczajnie zbyt słabe, aby zapewnić dostęp do szybkiego internetu wielu urządzeniom jednocześnie.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: