Sprzątanie biur w stolicy – jakie czynności powinna wziąć pod uwagę firma sprzątająca?

  • 30.03.2022, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Sprzątanie biur w stolicy – jakie czynności powinna wziąć pod uwagę firma…
Nie ulega wątpliwości, że znacznie lepiej pracuje się w uprzątniętym, czystym i pachnącym biurze. Porządek sprzyjają efektywności oraz skupieniu. Otaczający bałagan nie rozprasza, więc znacznie łatwiej można się skoncentrować. Wolne od kurzu urządzenia elektroniczne znacznie lepiej pracują i nie rozsyłają brudu po całym biurze. Nie tylko reprezentacyjna przestrzeń biura powinna być zadbana – tak naprawdę każdy metr kwadratowy powierzchni wymaga zadbania. Jeśli zastanawiasz się nad wynajęciem zewnętrznej firmy, koniecznie sprawdź, co znajduje się w jej ofercie.

 

Sprzątanie biur – czyli co to oznacza w praktyce?

Można być pewnym, że dla każdego sprzątanie powierzchni biurowej oznacza coś innego. Dla jednych przedsiębiorców będzie to jedynie starcie kurzy z powierzchni, dla innych zaś wysprzątanie podłóg po kilkudziesięciu osobach, które co dzień przechodzą przez biuro. Jednak sporo rzeczy w biurze wymaga posprzątania, dlatego firmy mogą pochwalić się doprecyzowanym standardem dla firm. Usługi sprzątające Warszawa dla biur oferują:

  • Odkurzanie dywanów,

  • Dbanie o porządek na stanowiskach pracy,

  • Czyszczenie powierzchni szklanych,

  • Mycie podłóg,

  • Pranie wykładzin i tapicerek,

  • Czyszczenie mebli,

  • Dbanie o czystość pomieszczeń kuchennych oraz toalet,

  • Dbanie o porządek w przestrzeniach takich, jak korytarze, halle, windy.

Do jednych z najważniejszych należy punkt przedostatni, który wyraźnie mówi o tym, jak istotne są części wspólne, a dokładniej pomieszczenia, w których można spokojnie zjeść lunch, wypić kawę czy chwilę przysiąść, aby porozmawiać z przyjaciółmi.

Czy można liczyć na sprzątanie dopasowane do potrzeb?

Wiele firm wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, dzięki czemu obecnie firmy mają możliwość dostosowania konkretnych usług pod swoje potrzeby. Wystarczy dobre porozumienie z firmą sprzątającą, aby ustalić, co będzie wchodziło w zakres usług ekipy sprzątającej, jaki budżet może poświęcić oraz w jakich godzinach powinny być wykonywane konkretne usługi.

Czego jeszcze można oczekiwać od ekipy sprzątającej?

Tak naprawdę każda firma sprzątająca śmiało może zaproponować swoim klientom znacznie więcej, aniżeli zostało wymienione w poprzednich akapitach. Profesjonalna firma nie będzie się bała regularnego mycia okien, opróżniania zmywarki, podlewania kwiatów, które tworzą niezwykły klimat w biurze, a także zaopatrzy dodatkowo przedsiębiorstwo w potrzebna środki, takie jak tabletki do zmywarki, papier toaletowy, mokre chusteczki, mydło w płynie, płyn do naczyń, gąbki czy ściereczki.

Biuro to wizytówka firmy, zwłaszcza, jeśli szef prowadzi rozmowy ze swoimi klientami w jego wnętrzu lub kiedy klienci samodzielnie zgłaszają się do biura. W sytuacji, kiedy biuro nie będzie prezentowało się zbytnio zachęcająco, klient może zrezygnować w ogóle ze współpracy. Jak więc widać, porządek w biurze nie jest wcale bez znaczenia. Ma i to ogromny wpływ na to, jak się w nim pracuje oraz czy klienci nie zechcą wymienić Cię na konkurencję.


 

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: