Pomysły na oryginalną aranżację łazienki

  • 20.04.2022, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Pomysły na oryginalną aranżację łazienki
Przy urządzaniu mieszkania o łazience zazwyczaj myślimy najmniej. Czasami brak nam pomysłów, a czasami nie przykładamy do tego większej uwagi. Dużo osób nie chce, aby jego łazienka wyróżniała się na tle innych. I to jest błąd, bo ciekawie urządzona toaleta potrafi nadać całości niesamowitego wdzięku. Aby było oryginalnie, tak naprawdę nie trzeba dużo. Wystarczy drobna inspiracja. Oto kilka pomysłów na aranżacje łazienki.

Akcent kolorystyczny w łazience

W łazienkach przeważają stonowane barwy, takie jak biel czy szarość. Do nadania charakteru brakuje jedynie kolorowych dodatków. Ważne, aby był to jeden kolor, np. turkus, ciemny odcień zieleni, czy modny w tym roku żółty. Takie akcenty przełamią monotonię i wprowadzą ciekawy klimat do naszego wnętrza. Dodatkami w kolorze mogą być ręczniki, chodniki, donice, dozowniki z mydłem.

Podłoga w szachownicę

Szachownicę stworzymy łącząc ze sobą na przemian w kolejnych rzędach czarne oraz białe płytki. Możemy je ponadto układać zarówno w linii prostej względem ścian, jak i na ukos, w jednym i drugim przypadku tworząc bardzo oryginalną aranżację. Co więcej, takie rozwiązanie pasuje do wielu stylów wykończeniowych, ponieważ świetnie sprawdzi się w bardzo nowoczesnych wnętrzach, jak i tam, gdzie znajdziemy elementy z drewna czy cegły. Da to nam również efekt optycznego powiększenia wnętrza.

Płytki imitujące marmur

Płytki imitujące kamień naturalny, a w szczególności gresy, naśladujące piękno marmuru, to kolejny wnętrzarski trend, widoczny w coraz większym stopniu w aranżacjach przestrzeni mieszkalnych i publicznych. Ten trend obserwujemy w projektowaniu wnętrz od kilku ładnych lat. Kompozycję mogą uzupełnić długie, złote listwy i baterie łazienkowe. Aranżacyjną całość dopełniają rośliny. 

Ciemna armatura

Sprawdzi się doskonale w bardzo modnych, białych i stonowanych łazienkach, gdzie będzie stanowić element kontrastowy dla całej kompozycji. Biała łazienka stanie się wówczas bardziej wyrazista i oryginalna. Gra kolorami i kontrastami odgrywa tutaj bardzo ważną rolę. Do białych umywalek i płytek idealnie dopasujemy więc czarne baterie, kurki i elementy instalacyjne. Dobrym pomysłem na osiągnięcie nietuzinkowego efektu jest też zastosowanie czarnej obudowy dla umywalek, bidetów, WC czy wolnostojących wanien.

Żywe kwiaty w doniczkach

Widna łazienka z oknem to idealne miejsce na kwiaty tropikalne. Wysoka wilgotność powietrza sprawi, że egzotyczne gatunki lubiące cień lub półcień będą miały jak w raju. Fikusy, bluszcze, palmy, filodendrony to gatunki, które odnajdą się dobrze w takich warunkach. Wizualnie również idealnie odnajdą się te zielone, dynamiczne akcenty. To kolejny przykład przełamania monotonnych szarości i bieli.

Szukasz profesjonalnego projektanta wnętrz? Odwiedź Studioloko.pl.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: