Surowce kosmetyczne – dowiedz się, czym są i jak działają

  • 02.10.2018, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Surowce kosmetyczne – dowiedz się, czym są i jak działają
Z pewnością nie myślałaś nigdy nad tym, z czego składają się twoje kosmetyki. Nie jesteśmy tym faktem zbyt zdziwieni. Jeżeli jednak chcesz uzupełnić swoją wiedzę, ten tekst jest dla ciebie. Przedstawiamy w nim surowce kosmetyczne, które są wykorzystywane w produkcji wielu różnych kosmetyków.

Bogaty skład kosmetyków

Sprawdzałaś kiedyś z czego zrobiony jest twój krem nawilżający szampon czy kredka do oczu? Jeżeli nie, to nie musisz iść do łazienki i tego robić. Poniżej prezentujemy ci kilka składników, jakie zawarte są w kremie nawilżającym: Aqua, Glycerin, Coco-Caprylate, C12-15 Alkyl Benzoate, Aluminum  Starch Octenylsuccinate, Propylene Glycol, Cetearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Gossypium Herbaceum Seed Extract, Iris Florentina Root Extract, Ceteareth-20, Potassium Phosphate, Tetrasodium EDTA. A to nawet nie połowa z nich. Jednak dajmy spokój tym łacińskim nazwom, które nic nie mówią większości osób. Tłumaczenie każdego z tych składników i wyjaśnianie, jaki ma wpływ na nasz organizm wymaga odpowiednio szerokiej wiedzy z zakresu chemii. My jednak chcemy zostawić chemię na uboczu i skupić się na naturalnych surowcach kosmetycznych.

Poznaj grupy surowców kosmetycznych

Moglibyśmy wymienić wszystkie surowce kosmetyczne, ale to jest raczej zagadnienie na długi artykuł naukowy. Tych surowców jest tak wiele, że dokładne ich opisanie, a nawet wymienienie, to bardzo żmudna praca. Dlatego zamiast cię zanudzać tymi informacjami, zaprezentujemy podział tych produktów. Za surowce kosmetyczne uznawane są: ekstrakty, witaminy, algi, hydrolaty, emulgatory, glinki i błota, oleje zimnotłoczone, masła, olejki eteryczne,  kwasy kosmetyczne, maceraty olejowe, woski oraz suszone kwiaty. Każda grupa tych surowców charakteryzuje się innymi właściwościami fizycznymi, chemicznymi oraz przeznaczeniem. I tak np. masła, to przede wszystkim masło shea, masło kokosowe czy kakaowe. Z pewnością znane ci są zalety masła kokosowego, które to nie tylko nawilża, ale i zapobiega wysychaniu skóry. Stosuje się je przede wszystkim w przypadku łuszczycy, ale można także używać je w codziennej pielęgnacji. Z kolei hydrolanty to destylaty organiczne lub woda w sprayu. Najbardziej rozpowszechnionym w kosmetyce hydrolantem jest woda różana, która m.in. odżywia i pielęgnuje skórę, koi podrażnienia i zaczerwienienia oraz przywraca jej naturalny blask i miękkość,

Gdzie kupić surowce kosmetyczne?

Jeżeli bliska jest ci idea naturalnych kosmetyków, z pewnością chciałabyś kupić sobie kilka tego typu surowców kosmetycznych. Niestety surowce kosmetyczne – OQEMA nie są na sprzedaż dla klientów detalicznych. Chyba, że masz własny salon kosmetyczny, wtedy możesz spróbować podpisać z nimi umowę. Jednak, jeżeli tak nie jest i szukasz jedynie pojedynczych sztuk, musisz szukać w innym miejscu. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest wejście do sieci, gdzie z reguły bez trudu znajdujemy to, czego szukamy. Nie inaczej jest w tym przypadku. Wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarkę hasło „surowce kosmetyczne” i błyskawicznie ukaże ci się lista z wynikami. Teraz jedyne, co musisz zrobić, to znaleźć taką stronę, która oferuje sprzedaż klientom indywidualnym w ilościach detalicznych.

Grupa Tipmedia
Podziel się: