Kabina prysznicowa - jaką wybrać?

  • 11.10.2018, 13:00
Kabina prysznicowa - jaką wybrać?
Prysznic zamiast wanny to coraz popularniejsze rozwiązanie. Z jednej strony niewielkie metraże mieszkań powodują, że każdy metr kwadratowy się dla nas liczy, z drugiej strony jest to oszczędność czasu, wody i pieniędzy. Jednak rodzajów kabin prysznicowych jest na tyle dużo, że łatwo stracić rozeznanie w tej ogromnej ilości możliwości do wyboru. Jak w takim razie dobrać odpowiednią kabinę do naszej łazienki?

Rodzaje pryszniców

W zależności od tego, jak wygląda plan naszej łazienki, możemy zdecydować się na różne rodzaje kabin. Zaliczają się do nich:

  • kabina narożnikowa, która idealnie sprawdzi się na niewielkiej przestrzeni. Nie ma nic prostszego niż wcisnąć prysznic w kąt;
  • kabina asymetryczna, którą również montujemy w rogu łazienki, jednak ma ona bardziej fantazyjny kształt;
  • kabina wnękowa, przydatna gdy nasza łazienka ma wnękę;
  • kabina wolnostojąca, odpowiednia do dużych pomieszczeń. Jest ona droższa, jednak także bardziej efektywna;
  • kabina wannowa, czyli po prostu zabudowana wanna, która może pełnić również rolę prysznica;
  • kabina trójścienna, która przylega tylko do jednej ściany łazienki.

W zależności od tego, jakim pomieszczeniem i budżetem dysponujemy, kabina prysznicowa może być zaaranżowana na wiele różnych sposobów. Wszystko zależy od naszych możliwości i fantazji. Dzięki ogromnej ilości opcji do wyboru nie musimy się w niczym ograniczać.

Z brodzikiem czy bez?

Poza sposobem ułożenia kabiny względem pomieszczenia możemy zadecydować również o tym, czy i jaki będzie ona miała brodzi. Klasyczne brodziki wykonuje się z wielu różnych materiałów, jak akryl, konglomerat czy naturalny kamień. Z kolei jeżeli nie chcemy żadnego brodzika, możemy zastosować system listw odpływowych i stworzyć prysznic typu step-in, którego podłożem jest położona na podłodze glazura. To rozwiązanie jest szczególnie przydatne w małym metrażu oraz w domach osób, które lubią nietypowe, designerskie rozwiązania.

Wyposażenie łazienki, szczególnie jeżeli to małe pomieszczenie, to nie lada wyzwanie. Możemy wybierać spośród wielu różnych opcji, których mnogość może czasem przyprawić o ból głowy. Jednak dzięki tej różnorodności możemy efektywnie wyposażyć nawet bardzo niewielkie pomieszczenie. Jeżeli sami nie wiemy, jak się za to zabrać, możemy poprosić o pomoc specjalistę - osobę od aranżacji wnętrz, architekta lub sprzedawcę w sklepie, na który się zdecydowaliśmy. Fachowa porada pomoże nam nie tylko zaoszczędzić trochę czasu i pieniędzy, ale także sprawi, że nasza łazienka zyska na funkcjonalności,

Podziel się: