Gdzie zorganizować spotkanie biznesowe w Poznaniu?

  • 23.11.2018, 08:00
  • Grupa Tipmedia
Gdzie zorganizować spotkanie biznesowe w Poznaniu?

Organizacja spotkania biznesowego to spore przedsięwzięcie. Musi zostać profesjonalnie zorganizowane, gdyż jego przebieg i oprawa jest świadectwem prestiżu i możliwości organizatora. W internecie można znaleźć wiele ofert, gdzie oferowane są sale biznesowe na wynajem. Jak dokonać właściwego wyboru?

 

Sale biznesowe – kryteria doboru

 

Pierwszym istotnym czynnikiem, którym powinniśmy kierować się podczas doboru sali jest jej wielkość. W zależności od ilości osób biorących udział w spotkaniu, możemy potrzebować większej sali lub też mniejszej, dającej poczucie kameralnej atmosfery poufności. Złym pomysłem jest próba zastraszenia kontrahentów organizacją spotkania małej liczby osób w dużej, przytłaczającej sali. Błędny wybór może nas wiele kosztować – jest świadectwem braku profesjonalizmu, umiaru i adekwatności w działaniu.

 

Drugą ważną kwestią jest wystrój. Należy unikać krzykliwych dekoracji i postawić na prostotę. Pod żadnym pozorem nie można korzystać z jaskrawych kolorów, czy też zbyt odważnych aranżacji. W przypadku większych spotkań opłacalne (przede wszystkim czasowo) może być wynajęcie przedsiębiorstwa zajmującego się organizacją tego typu przyjęć. Mając realny wpływ na organizację, możemy jednocześnie w sytuacjach dla nas kłopotliwych i niejasnych oprzeć się na doświadczeniu ludzi, którzy takie sale na spotkania biznesowe przygotowywali już wielokrotnie. W przypadku niewielkich spotkań należy zachować rozwagę, aby nie przytłoczyć gości.

 

Miejsce miejscu nierówne

 

Ważne jest, żeby na miejsce spotkania wybrać salę w dogodnej lokalizacji, w tym pod względem komunikacyjnym. Na miejscu spotkania musi być parking, na którym kontrahenci będą mogli postawić samochód. Idealną lokalizacją dla takich przedsięwzięć są okolice centrum Poznania, gdzie w łatwy sposób można dojechać środkami komunikacji publicznej i nie ma problemów ze złapaniem taksówki. Dużym atutem jest również bliskość dworca kolejowego i dobre połączenie z lotniskiem.

Częstą praktyką jest lokalizowanie sal biznesowych w hotelach. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest gotowa baza noclegowa dla gości. Po podróży, przed ważnym spotkaniem, przyjemnym jest się odświeżyć i wypocząć a czasem nawet się posilić. Możliwość skorzystania z takiego udogodnienia zdecydowanie poprawia komfort spotkania i wpływa na poprawę samopoczucia.

 

Cena jest również istotnym kryterium wyboru lokalizacji. Wynajem sali, ustalenie jej wystroju, zapewnienie cateringu oraz obsługi na czas trwania spotkania – są to spore koszty, szczególnie dla nowo powstałych przedsiębiorstw. Należy przekładać możliwości na zamiary -  przed podjęciem ostatecznej decyzji warto więc przeanalizować wszystkie za i przeciw. W biznesie zasada „postaw się a zastaw się” nie obowiązuje. Podjęcie świadomej decyzji jest połową sukcesu.

 

Wybór odpowiedniej lokalizacji na zorganizowanie spotkania biznesowego stanowi nie lada wyzwanie. Opcji jest dużo, więc wybór jest trudny. Jeśli jednak uda nam się znaleźć złoty środek między naszymi potrzebami a możliwościami, możemy być pewni sukcesu. Tekst powstał przy współpracy z IBB Hotel Andersia w Poznaniu.

Grupa Tipmedia
Podziel się: