Meble lustrzane - zalety i wady ich posiadania

  • 23.11.2018, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Meble lustrzane - zalety i wady ich posiadania
Urządzając mieszkanie szukamy optymalnych rozwiązań, dzięki którym nasze cztery kąty staną się nie tylko praktyczne, ale również atrakcyjne dla oka. Jeśli rozważasz kupno mebli lustrzanych, to ten artykuł pomoże Ci dokonać wyboru!

Meble lustrzane dla perfekcjonistów

Meble lustrzane, niczym szkło powiększające, podkreślają ład lub chaos pomieszczenia w którym się znajdują. Dlatego przestrzenie wyposażone w tego typu meble, musi cechować nienaganny porządek. W przeciwnym wypadku uwypuklają niedociągnięcia. Warto o tym pamiętać, zanim zdecydujemy się na lustrzane meble w każdym pokoju.

W szklanym zwierciadle

Tego typu meble, umiejętnie wykorzystane, potrafią rozciągnąć przestrzeń. Jest to właściwość, dzięki której lustrzanki cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Szczególnie wśród właścicieli niewielkich metraży, dla których każdy skrawek przestrzeni, nawet jeśli iluzoryczny, jest na wagę złota. Dlatego posiadacze kawalerek nie wahają się kupować lustrzanych mebli pod postacią komody, szafy jak i stolika czy biblioteczki. Wielkim plusem jest to, że nawet jeden mebel potrafi zmienić optykę pokoju. To wystarczy, aby przestrzeń zyskała nowy wymiar.

Uniwersalne rozwiązanie

Lustrzane meble pasują do każdego pokoju. Niezależnie od tego czy umieścimy je w sypialni, przedpokoju, łazience czy salonie – wszędzie odegrają swoja rolę. Dzięki temu, kupując jeden model nie musimy się martwić czy będzie pasował do reszty mebli. Może stać się zarówno motywem przewodnim jak i dyskretnie poprawić parametry pokoju. W zależności od potrzeb będzie stylowym dodatkiem, albo elementem determinującym resztę przestrzeni.

Pełna transparentność

Lustrzana tafla mebla gwarantuje, że nie będziemy mieli problemu z dopasowaniem go do reszty wyposażenie. Dlatego bez znaczenia jest czy jest to pierwszy mebel, który wybraliśmy do naszego domu, czy ostatni. Dopasowuje się do kolorystyki i wystroju wnętrza, podkreślając jego atuty. Możemy wybrać modele bardziej dekoracyjne, które przejmą inicjatywę we wnętrzu, albo skromniejsze, wtapiające się w otoczenie.  Niezależnie od funkcji jaką im przypiszemy, mamy duże pole do popisu jeśli chodzi o dodatki. Jeśli wystrój pomieszczenia jest monochromatyczny, warto dodać elementy ocieplające wnętrze. W przypadku stylu glamour, który znakomicie eksponuje meble lustrzane, problem wyraźnego akcentu nie istnieje. Tam wszystko jest wyraźnym akcentem.

Rozświetlenie doskonałe

Lustrzane meble świetnie odbijają światło, igrają pryzmatami. Dzięki temu doskonale nadają się do pomieszczeń ciemnych lub z ograniczonym dostępem do promieni słonecznych. Sprawiają, że przestrzeń nabiera jasności. Ponadto mają duży potencjał zdobniczy. Już jeden element wystarczy, aby przestrzeń nabrała lekkości i klasy.

Meble lustrzane

Decydując się na tego typu meble, musimy mieć świadomość, że jak na każdym lustrze, łatwo widoczne są odciski palców. Dlatego jeśli chcemy zminimalizować nieestetyczne mazaje na frontach mebla, warto wybierać te modele, które mają uchwyty lub specjalne postarzane lustrzane powierzchnie, które są znacznie łatwiejsze w utrzymaniu.

Meble lustrzane to doskonała opcja dla każdego, kto ceni dobry design. Przemawia za nimi nie tylko pragmatyzm, ale również możliwości aranżacyjne, jakie stwarzają. Jeśli chcecie odmienić swoją przestrzeń, to do dzieła! Po lekturze tego artykułu  szczególnie zachęcamy do zapoznania się z ofertą Black Bear House, w którego ofercie znajduje się zjawiskowa konsola lustrzana w stylu nowojorskim.

Grupa Tipmedia
Podziel się: