Zastosowanie aparatów do elektroterapii w zabiegach rehabilitacyjnych

  • 5.02.2019, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Zastosowanie aparatów do elektroterapii w zabiegach rehabilitacyjnych
Wykonywanie zabiegów rehabilitacyjnych ma bardzo duży sens, ponieważ to właśnie dzięki nim pacjenci zdecydowanie szybciej mogą poradzić sobie z wszystkimi dolegliwościami oraz bólami. Często wykonywanym zabiegiem z tej kategorii jest elektroterapia, aby ją wykonać trzeba posiadać we własnym asortymencie specjalne aparaty do elektroterapii.

Leczenie schorzeń układu ruchu

Sprzęt rehabilitacyjny w tej postaci wykorzystuje się głównie do leczenia wszelkich schorzeń układu ruchu. Jeśli ktoś ma więc na co dzień problemy ze swobodnym poruszaniem się o własnych siłach, powinien jak najwcześniej zdecydować się na kompleksową rehabilitację. To jedyna szansa na powrót do pełnej sprawności ruchowej, nie tylko dla osób starszych, ale też coraz młodszych. Aparaty do elektroterapii mogą także pomóc w najrozmaitszych schorzeniach neurologicznych, dlatego ich zastosowanie jest szerokie. Stosowane są wtedy specjalne prądy lecznicze o bardzo zróżnicowanej częstotliwości, zależnie od tego jakie dolegliwości się leczy. Sprzęt do rehabilitacji pomoże przy problemach z:

  • rwą kulszową,

  • ostrym bólem kręgosłupa,

  • dystrofią mięśniową,

  • dyskopatią.

W ośrodkach rehabilitacyjnych jest więc chętnie testowanym urządzeniem, ponieważ wspomaga proces rehabilitacji w wielu przypadkach. Aparaty do elektroterapii, jak i też inny sprzęt do rehabilitacji, posiada w swej ofercie firma Ronomed - www.ronomed.com.pl – internetowy sklep z wyposażeniem medycznym.

Poprawa ukrwienia tkanek

Sprzęt do rehabilitacji za główne zadanie ma poprawić ukrwienie w znajdujących się w organizmie ludzkim tkankach. Jest to zadanie bardzo złożone, ale jak najbardziej możliwe do wykonania. Można przy okazji załagodzić wszelkie niepokojące obrzęki i wyeliminować bóle z poszczególnych miejsc, wskazanych przez pacjentów. Rehabilitanci zastosować mogą w takich przypadkach prąd stały, impulsowy, czy też modulowany. Sprzęt ma wielorakie zastosowanie, jest jednym z najnowocześniejszych, dlatego na pewno pomoże skutecznie zająć się leczeniem pacjenta. Na uwagę zasługiwać może również fakt, że poprawnie go wykorzystując likwiduje się także stany zapalne.

aparaty do elektroterapii

Wchłanianie leczniczych substancji wgłąb skóry

Aparaty do elektroterapii są sprzętem rehabilitacyjnym najwyższej jakości, które pozwalają na wchłanianie dobranych przez rehabilitantów leczniczych substancji wgłąb skóry pacjenta. Poprawiają one w każdym przypadku krążenie krwi, ale wykazują się również silnym działaniem bakteriobójczym. Z tego jasno wynika, że znajdujące się w organizmie pacjenta bakterie są usuwane i układ ruchu może na nowo zacząć poprawnie funkcjonować, jeśli rehabilitacja zostanie doprowadzona do pomyślnego zakończenia. W związku z tak bogatą funkcjonalnością urządzenia stosować można je nie tylko w ośrodkach rehabilitacyjnych, ale też w gabinetach odnowy biologicznej oraz w gabinetach medycyny estetycznej. Stosujące je osoby mają pełną kontrolę nad parametrami pacjenta. Można też wybierać różnorodne programy zabiegowe, zależnie od badanego przypadku. Na pewno jednak wykorzystując taki sprzęt ma się większe szanse na to, aby pacjent mógł poruszać się na własnych nogach do późnej starości i cieszył się pełnią życia, a nie musiał przejmować się ograniczonymi ruchami. 

 

Ronomed Sp. z o.o. Sp.k.

ul. Przyjaźni 52/1U

53-030 Wrocław

tel. 713461886

Grupa Tipmedia
Podziel się: