Pierwszy trening na siłowni - jak się przygotować?

  • 21.02.2019, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Pierwszy trening na siłowni - jak się przygotować?
Pierwszy trening na siłowni to szczególny moment dla każdej początkującej osoby. W końcu od tego, jak nam się na niej spodoba, zależy przyszłość naszych celów i postanowień. Zobacz, co warto wiedzieć o treningu siłowym i na co musisz być przygotowany jeszcze przed wejściem na salę treningową.

Dowiedz się więcej o treningu siłowym
 

Odpowiednie przygotowanie do pierwszego treningu na siłowni powinno rozpocząć się jeszcze przed wstąpieniem na salę treningową. Każda osoba rozpoczynająca przygodę z ciężarami musi zapoznać się z absolutnymi podstawami na temat treningu, głównych grup mięśniowych oraz techniką wykonywanych ćwiczeń. Działanie na własną rękę w tym zakresie może okazać się zgubne, dlatego warto już na początku zainwestować w trening personalny. 

Jakie to przynosi nam korzyści? Trener osobisty pełni rolę opiekuna na siłowni. Z jego pomocą z unikniemy podstawowych błędów, które nagminnie zdarzają się osobom początkującym. https://personaldragon.pl to trener personalny we Wrocławiu z wieloletnim doświadczeniem w kulturystyce. Fachowa porada i wiedza trenerów pozwoli nam również na osiąganie lepszych rezultatów w krótkim czasie, który nie jest wydłużony kontuzjami.

Mentalne przygotowanie do ciężkiego wysiłku 
 

Jesteśmy już po konsultacji ze specjalistą. Nasz trener personalny przygotował szczegółową rozpiskę treningową dopasowaną pod nasze indywidualne cele. Bardzo istotną rolę w treningu siłowym pełni również przygotowanie mentalne. To przecież my musimy wykonać te ćwiczenia, a jak wiadomo – początki zawsze są trudne. Szacuje się, że w przypadku treningu siłowego najtrudniejsze do przebrnięcia dla osoby początkującej będą pierwsze cztery tygodnie. Wówczas będziemy bardzo mocno odczuwali intensywność treningu i to właśnie w tym czasie największa liczba osób traci swój zapał do metamorfozy ciała. 

Już na początku warto być przygotowanym na wolne efekty wizualne i duże bóle potreningowe. To norma i dotykała ona nawet najbardziej umięśnione osoby z Twojej siłowni. Zakwasy po kilku treningach będą coraz mniejsze, a regularnie wykonywane ćwiczenia sprawią Ci dużo radości. Nieco dłużej trzeba będzie poczekać na zauważalną metamorfozę ciała. Brak widocznych efektów po pierwszym miesiącu treningów nie powinien być dołujący dla początkującej osoby. Wzrost masy mięśniowej lub spadek zbędnej tkanki tłuszczowej potrafi ciągnąć się miesiącami, ale warto czekać na efekty końcowe.

Woda zamiast torebki, dres zamiast modnych jeansów
 

Przed przystąpieniem na pierwszy trening warto również zadbać o odpowiedni sprzęt. O ile teraźniejsze siłownie są bardzo dobrze wyposażone i na brak hantli, sztang, ławeczek lub drążków nie będziemy mogli narzekać, tak nieodpowiedni strój treningowy może stać się bardzo dużą przeszkodą w prawidłowym wykonywaniu ćwiczeń. Odzież na siłownię powinna być przede wszystkim wygodna. W takim wypadku kwestie modowe powinny odejść na drugi plan, chociaż wiele producentów ubrań sportowych w swojej ofercie posiada wzory i kolory, które aktualnie trafiają w modowe trendy. Niezbędnym dodatkiem do naszej sportowej stylizacji powinien być… napój. Najlepiej woda niegazowana bądź izotonik. Odpowiednie nawodnienie podczas wzmożonego wysiłku to absolutna podstawa!

Będąc odpowiednio przygotowanym żaden trening nam nie straszny, a ćwiczenia na siłowni mogą okazać się bardzo przyjemne. Regularne treningi i dobre nastawienie zagwarantują efekty w szybkim czasie, a siłownia może okazać się miejscem odprężającym. 

 

 

Grupa Tipmedia
Podziel się: