Dalmierze laserowe - jakie są ich mocne strony?

  • 06.02.2019, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Dalmierze laserowe - jakie są ich mocne strony?
Coraz szersze korzystanie z urządzeń pomiarowych bierze się z tego, że można z ich pomocą wykonać naprawdę sporą pracę w ciągu jednego dnia. Mierzyć można różne wielkości, zależnie od tego, w czym specjalizuje się firma zaopatrująca się w takie sprzęty. Przykładem funkcjonalnego urządzenia może być dalmierz laserowy.

Do czego służą dalmierze laserowe?

Dalmierze służą do wykonywania pomiarów odległości z bardzo dużą dokładnością. Pomiar odbywa się praktycznie natychmiastowo, wystarczy jedynie uruchomić sprzęt. Miernik może być stosowany nawet przy odległościach dochodzących do 100 metrów. Najważniejszym czynnikiem, na którym musi skupić się użytkownik jest wycelowanie w badany obiekt. Dzięki laserowi nie jest to jednak trudne. Uzyskuje się wyniki z dokładnością do 1 milimetra. Nie ma mowy o tym, aby doszło do jakichś większych pomyłek. Dalmierze laserowe usprawniają pracę w wielu firmach, ponieważ pomiary wykonywać może jedna osoba, natomiast inne skupiają się w tym czasie na innych czynnościach. Ręczne dalmierze laserowe Fluke oraz inny elektroniczny sprzęt pomiarowy dostepne są w ofercie firmy Tespol – http://tespol.com.pl/.

Dokładność nawet w trudno dostępnych miejscach

Użytkownikom zapewniona jest precyzyjna dokładność, nawet wtedy, gdy pracuje się w bardzo trudno dostępnych miejscach. Z racji tego z dalmierzy laserowych można korzystać przy wysokich sufitach i nie trzeba będzie w takiej sytuacji korzystać z drabiny. Sprzęt pomiarowy posiada specjalny czujnik odchylenia, który odpowiedzialny jest za:

•       poziomowanie,

•       precyzyjne śledzenie wysokości,

•       wykonywanie pomiarów w obecności jakichś naturalnych przeszkód.

Urządzenia pomiarowe charakteryzują się redukcją błędów szacowania. Dzięki dalmierzom można bez problemów obliczać pole powierzchni oraz objętość. W krótkim czasie doda się też zbadane odległości oraz w razie potrzeby można je też od siebie odjąć. Obliczanie wysokości odbywa się na zasadzie skorzystania z rozbudowanej funkcji Pitagorasa. W związku z tym urządzenie jest naprawdę wydajnym narzędziem, sprawdzającym się w różnych pomieszczeniach. 

Odporność na pyły

Dalmierz laserowy ma jeszcze kilka innych zalet. Przede wszystkim jest to sprzęt, który jest bardzo odporny na szkodliwe działanie pyłów. Przy okazji zapewnia stosującym go osobom trwałość oraz niezawodność. Uniwersalność urządzenia doprowadziła do tego, że korzysta się z niego wewnątrz pomieszczeń, ale też na ich zewnątrz. Umożliwiona jest więc praca w terenie, nawet silnie zanieczyszczonym. Dobrą wiadomością dla wszystkich kupujących jest też to, że pomiary odległości realizowane danego dnia mogą być przez jakiś czas archiwizowane. Nie ma potrzeby spisywania ich na kartkę, dalmierze mają też podświetlany ekran, więc można na nich pracować nawet przy ograniczonej widoczności. W razie czego można do nich zakupić statywy, aby praca była jeszcze wygodniejsza. Ułatwieniem jest też skorzystanie z automatycznej korekcji punktu końcowego, przydaje się to przy bardziej specjalistycznych pomiarach, np. dla inwestorów prywatnych. Łatwość obsługi sprawia, że urządzeniem operować mogą nawet mało doświadczone osoby, wystarczy jedynie kliknąć w odpowiednie przyciski.

 

Inteligentny dom sprawdź jak działa zdalne zarządzanie w Twoim domu i mieszkaniu!

Grupa Tipmedia
Podziel się: