Gorce. Atrakcyjne zimą i w lecie.

  • 14.02.2019, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Gorce. Atrakcyjne zimą i w lecie.
Znajdujące się w Beskidach Zachodnich Gorce są atrakcyjnym kierunkiem turystycznym dla każdego miłośnika dziewiczej przyrody. Cały teren Gorczańskiego Parku Narodowego sprzyja wypoczynkowi na łonie natury, również w kontekście aktywnego spędzania czasu. Warto podkreślić, że Gorce nie są kierunkiem szczególnie obleganym przez turystów, dlatego stanowią świetny wybór dla osób, które marzą o ciszy i spokoju.

Gorczański Park Narodowy – najpiękniejsze szlaki turystyczne

 

Na terenie Gorczańskiego Parku Narodowego znajduje się wiele atrakcyjnych szlaków turystycznych o różnych stopniach trudności. Amatorzy pieszej aktywności mają do dyspozycji niespełna 70 kilometrów. Obowiązuje podział na trasy piesze i spacerowe, dzięki czemu każdy może opracować wędrówkę pod kątem własnych możliwości fizycznych oraz indywidualnych oczekiwań. Turystyka piesza w Gorcach to gwarancja obcowania z dziką przyrodą – na szlakach można obserwować rzadkie gatunki zwierząt i ptaków. Otoczenie kompleksów leśnych jest domem dla wielu chronionych przedstawicieli fauny, w tym rysiów, wilków, nietoperzy, niedźwiedzi, cietrzewi, głuszców i salamander.

 

Dziewiczą przyrodę można również podziwiać na wycieczce rowerowej – turystyka rowerowa Gorców obejmuje siedem szlaków o długości niecałych 60 kilometrów. Na uwagę zasługuje również turystyka konna, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród przyjezdnych. Amatorzy takiej formy aktywności na pewno docenią szlaki wyznaczone drogami stokowymi przez malownicze tereny. Osoby preferujące typowo górskie wędrówki mogą zdecydować się na ścieżki prowadzące bezpośrednio na szczyty, takie jak Turbacz, Kiczora, Jaworzyna Kamienicka, Kudłoń czy Lubań.

 

Turystyka narciarska w Gorcach

 

Miłośnicy sportów zimowych również mogą liczyć na wiele atrakcji – z roku na rok Gorce przyciągają coraz więcej amatorów narciarstwa. Turyści z łatwością mogą dopasować trasę nie tylko do poziomu umiejętności, ale także warunków atmosferycznych. Warto zwrócić uwagę na narciarskie trasy biegowe, których większość prowadzi na Turbacz. Wraz z początkiem zimy można zdecydować się na szlak przez Dolinę Lepietnicy. Z kolei bardziej zaawansowani narciarze mogą wybrać trasę biegową z Obidowej lub wzdłuż potoku Obidowiec.

 

Z myślą o zimowej aktywności dobrym wyborem jest Poręba Wielka – to tutaj przebiega najdłuższa nartostrada. Atrakcją są również narciarskie trasy zjazdowe o różnych stopniach trudności. Amatorzy zimowych zjazdów muszą odwiedzić Koninki – urozmaicone trasy przypadną do gustu najbardziej wybrednym narciarzom. Oświetlone stoki pozwalają oddawać się sportowej aktywności również późnym wieczorem. Rozbudowana baza hotelowa zapewnia miłośnikom białego szaleństwa wygodne noclegi. Można skorzystać z usług jednego z hoteli, np. hotelu Górski Raj (gorskiraj.com), bądź wynająć kwaterę prywatną.

 

Malownicze Gorce spełnią oczekiwania wielu turystów – warto je odwiedzić o każdej porze roku. Zimą można oddawać się sportowym aktywnościom dzięki licznym trasom narciarskim biegowym i zjazdowym. Wiosną i latem warto postawić nie tylko na pieszą turystykę – atrakcyjne trasy rowerowe lub szlaki turystyki konnej są równie ciekawą propozycją na wypoczynek na łonie przyrody.

Grupa Tipmedia
Podziel się: