Jak dopasować odpowiednią pościel do hotelu?

  • 11.03.2019, 08:00
  • Grupa Tipmedia
Jak dopasować odpowiednią pościel do hotelu?
Specyfikacja pościeli przeznaczonej do użytku gości hotelowych, odbiega charakterystyką od pościeli dedykowanej do użytku domowego. Przy częstej zmianie poszewek, która w  przypadku rotacji gości jest obowiązkowa – materiał przeznaczony na pościel do hotelu musi być wytrzymalszy i bardziej odporny na wysokie temperatury prania. Warto wiedzieć, zę zarówno kolor, gramatura jak i nawet metoda wykończenia mają niebagatelne znaczenie dla późniejszej eksploatacji.

Specyfikacja pościeli hotelowej

Aby pościel do hotelu była czysta i przede wszystkim higieniczna, powinna być poddawana praniu w bardzo wysokiej temperaturze, wynoszącej około 95 stopni. Dzięki temu, wszelkie bakterie i mikroorganizmy zostają z niej skutecznie usunięte, a pościel jest gotowa do użytku przez następną osobę. Zachowanie czystości i higieny w hotelowym pokoju stanowi filar funkcjonowania obiektu. Z uwagi na narażenie materiału na częste pranie w wysokich temperaturach, gęstość tkaniny powinna być większa. Im wyższa gramatura, tym większa odporność pościeli na zniszczenia, przetarcia i osłabienie włókien. Dzięki zainwestowaniu w lepszej jakości, solidniejszą zmianę pościeli hotelowej, można liczyć na jej większą żywotność – takie rozwiązanie jej zatem bardziej ekonomiczne.

Pościel

Kolor ma znaczenie

Najpopularniejszym kolorem pościeli do hotelu w sklepie internetowym https://posciel.to jest biel. Wynika to z faktu wysokiej estetyki tej barwy i kojarzenie jej z czystością i higieną. Jednakże, właściciele hoteli, do pokoi hotelowych coraz częściej wybierają inne kolory – komponujące się z wystrojem. Mogą to być np. beż, écru, ale również pościel hotelowa szara, która jest najmodniejszym kolorem ostatnich sezonów. Jasne kolory kojarzą się z czystością. Wykazano również, że goście chętniej wybierają jasne i białe pościele - te ciemniejsze nie wzbudzają ich zaufania i dobrych skojarzeń.

Pościel

Fason i gramatura

Pościel hotelowa powinna być również w odpowiedni sposób uszyta. Dzięki tzw. zakładkom, zmiana pościeli odbywa się sprawniej, poza tym guziki i suwaki są mniej komfortowe dla gości. Małe elementy typu guziki i delikatne mechanizmy suwaka są również bardziej podatne na uszkodzenia pod wpływem częstej eksploatacji – wybór pościeli na zakładki jest więc praktyczniejszy od innych rozwiązań. Obsługa hotelowa, dzięki możliwości szybkiej zmiany pościeli, może działać sprawniej. Wymiana poszewek na zakładki będzie również znacznie wygodniejsza.

Pościel

Najlepszym materiałem na pościel przeznaczoną do hotelu jest czysta bawełna o wysokiej gramaturze. Jest ona nie tylko mniej podatna na uszkodzenia, ale również bardzo łatwa w utrzymaniu czystości i odporna na wysokie temperatury podczas prania i prasowania. Bawełna zapewnia również właściwą cyrkulację powietrza i dobrze odprowadza wilgoć. Spanie w pościeli z bawełny jest komfortowe i wygodne.

Niektórzy producenci pościeli wypuszczają oddzielnie linie przeznaczone wyłącznie dla hoteli i pensjonatów - przy wyborze pościeli dla swojego obiektu warto sprawdzić taką ofertę.

Sklep internetowy www.posciel.to.

Grupa Tipmedia
Podziel się: