Etykiety wielowarstwowe - jak powstają?

  • 05.03.2019, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Etykiety wielowarstwowe - jak powstają?
Zapotrzebowanie na etykiety kilkuwarstwowe jest bardzo duże. Każda firma zajmująca się przemysłem oraz produkcją prędzej czy później będzie musiała skorzystać z wysokiej jakości etykiet, aby odpowiednio oznaczyć swoje produkty przed dostaniem się ich na rynek krajowy lub też zagraniczny. Ważne jest więc umiejętne dobranie materiałów. Kluczową kwestią dla zainteresowanych jest sam proces druku, w końcu etykieta musi jakoś powstać, a zadaniem profesjonalistów jest to, aby czynność ta przebiegła bez uchybień.

Wybór podłoża oraz metody druku

Etykiety wielowarstwowe mogą powstawać na kilku różnych podłożach. Nie zawsze będzie ono takie samo. Wykorzystuje się w tym celu folię polipropylenową lub też jej polietylenową odmianę. Oczywiście klient sam ma decydujący głos w tej sprawie, chociaż etykiety samoprzylepne na roli lepiej projektować z kimś doświadczonym, kto wcześniej miał już styczność z takimi pracami. Drukarnia etykiet to najlepsze miejsce do którego można udać się wraz ze swoim projektem. Drukarnia Arti-Bau (https://artibau.pl/) zapewni zainteresowanym kompleksową pomoc, tak aby powstałe etykiety samoprzylepne zdołały przetrwać na opakowaniach przez wiele miesięcy i zaciekawiły każdego klienta. Przy okazji pracownicy drukarni optymalnie wykorzystają wolną przestrzeń pojawiającą się na etykietach. Służy im do tego maszyna hybrydowa. Zdecydować można się na dwie podstawowe metody druku, a więc na druk fleksograficzny oraz równie wydajny druk inkjetowy.

Odpowiedni dobór kleju i dalsza obróbka etykiety

Etykiety peel off nie powstają z dnia na dzień, jest to proces złożony, do którego trzeba się przygotować. Przede wszystkim trzeba wybrać klej do etykiet, tak aby nie odpadły one po pewnym czasie od podłoża. Muszą to być kleje odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, które poradzą sobie w różnych miejscach, np. tam, gdzie będą występowały niskie temperatury lub szron. Etykiety trójstronne przechodzą też dalszą obróbkę, zanim trafią na opakowania. Mowa tutaj np. o uszlachetnianiu i ich przetwarzaniu zgodnie z wymogami klientów. Etykiety dwuwarstwowe można też spersonalizować.

Etykiety

Nawijanie gotowych etykiet

Druk etykiet nie jest lekką pracą, ponieważ fachowcy muszą się też na etapie finalnym zająć ich nawijaniem. Temu procesowi trzeba poświęcić nieco więcej czasu, a klient musi na początku zdecydować, czy będzie to nawijanie na zewnątrz, czy też do wewnątrz. Klient podejmuje więc w tym zakresie decyzję co do:

•       kierunku nawijania etykiety,

•       orientacji tekstu na etykiecie.

Obie te czynności są równie ważne, dlatego wszelkie działania nie powinny być podejmowane bez wcześniejszej analizy, ponieważ może się tak zdarzyć, że gotowa etykieta nie spodoba się zamawiającemu. Drukarnia przyjmuje jednak projekty od swoich klientów i to oni mają decydujący wpływ, na to jak wygląda ich końcowa wersja. Każdy ruch lepiej dwa razy przemyśleć, ponieważ uniknie się wtedy błędów i nie trzeba będzie powtarzać realizacji zamówienia, co wiązałoby się przecież z dodatkowymi kosztami.

 

 

Drukarnia Etykiet Arti-Bau

ul. Brzozowa 8

55-040 Ślęza

Tel. 717822678

Grupa Tipmedia
Podziel się: