Oferta antysmogowa w walce o czystsze powietrze

  • 13.06.2019, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Oferta antysmogowa w walce o czystsze powietrze
Kilka czynników wpływa na coraz bardziej dotkliwe dla naszego zdrowia zjawisko smogu w polskich miastach. Przemysł i wydzielane przez pojazdy drogowe spaliny mogą stanowić nawet 1/3 źródeł zanieczyszczenia powietrza, ale kluczową rolę odgrywa emisja pyłów z kominów domowych gospodarstw. Jeżeli chcemy przeciwdziałać wiszącej w powietrzu truciźnie, na tym polu mamy najwięcej pracy do wykonania. Taryfy antysmogowe to propozycja spółek energetycznych, która ma przekonać konsumentów do rezygnacji ze szkodliwych, niskoemisyjnych „kopciuchów”.

Powiedzieć, że jakość powietrza w Polsce wymaga poprawy, to ująć rzecz eufemistycznie. Polskie miasta należą do jednych z najbardziej zanieczyszczonych w Europie i, niestety, według prognoz problem będzie narastał, a wraz z nim liczba przypadków niedokrwienia serca i chorób płuc. W ofertach supermarketów pojawiają się wzorzyste maseczki antysmogowe, a producenci urządzeń elektronicznych zarzucają nas w sezonie grzewczym reklamami domowych oczyszczaczy powietrza. Oczywiście każda z tych ofert pozwala jedynie minimalizować skutki smogu dla zdrowia, ale w żaden sposób nie przeciwdziała jego źródłom.

Najistotniejszym źródłem pyłów PM10 w powietrzu są domowe piece posiłkujące się paliwami stałymi, w tym najczęściej węglem niskiej jakości. Takie systemy grzewcze, niespełniające w ogóle norm emisji spalin, to wciąż standard wielu domostw i plaga miast, bo tym, co wylatuje z kominów oddychamy wszyscy. Dlaczego tak wielu mieszkańców miast nie zważa, że coraz więcej instytucji bije na alarm w sprawie zatrucia powietrza? Oczywiście z powodów ekonomicznych. Ubóstwo energetyczne to problem systemowy, który kroczy ze smogiem w parze. Na drodze walki z jednym i drugim w wachlarzu usług spółek energetycznych pojawiła się oferta antysmogowa.

Jak przekonać do ogrzewania elektrycznego osoby korzystające z kotłów na paliwa stałe? Ceną! Oferta antysmogowa, zwana oficjalnie taryfą G12as, skierowana jest w dużej mierze do klientów ogrzewających mieszkania przy pomocy pieców niskoemisyjnych, ale też do wszystkich zainteresowanych znaczącym obniżeniem opłat za nocne zużycie energii. W ofercie ENEA ECO stawka nocna ECO w tej taryfie jest na tyle niższa od dziennej, że pozwala osobom korzystającym w nocy z ogrzewania elektrycznego obniżyć rachunki nawet o kilkadziesiąt procent. Decydując się na rezygnację z nieunormowanych systemów grzewczych i skorzystanie z oferty ECO istotnie przyłożymy się do poprawy jakości powietrza w naszych miastach, nie obciążając domowego budżetu. O szczegółach oferty można przeczytać więcej na stronie sprzedawcy energii elektrycznej.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: