Sprzęty AGD wyposażeniem kuchni – jak wybrać?

  • 15.07.2019, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Sprzęty AGD wyposażeniem kuchni – jak wybrać?
Kuchnia jest jednym z najważniejszych miejsc w każdym domu i wymaga zakupu odpowiedniego wyposażenia – to m.in. idealna lodówka, piekarnik, zmywarka, ale i drobny sprzęt. Duży wybór urządzeń AGD pozwala zadbać o komfort użytkowania kuchni. Jak wybrać niezbędne sprzęty?

Harmonia stylistyczna i funkcjonalność

Dobrze dobrane urządzenia oraz optymalne zaprojektowanie powierzchni sprawią, że kuchnia będzie praktyczna i funkcjonalna, a efekt wizualny będzie intrygował gości. Sprzęt AGD to duży wydatek, dlatego warto odpowiednio dobrać poszczególne urządzenia – idealna lodówka, funkcjonalny piekarnik, płyta indukcyjna, efektywnie pracujący okap oraz zmywarka to podstawowe wyposażenie nowoczesnej kuchni.

Sprzęt powinien pasować do mebli, a jeśli kuchnia jest połączona z salonem – także do całego wnętrza. Harmonijna stylistyka to podstawa, ale najważniejsze, aby szła w parze z funkcjonalnością. Zobacz, które sprzęty są niezbędne, a także jakie modele są warte uwagi.

Urządzenia wolnostojące czy do zabudowy?

Wielu producentów oferuje wysokiej klasy sprzęt AGD – zobacz ofertę LG, Beko, Amica czy Samsung. Lodówki, piekarniki, płyty indukcyjne, zmywarki itd. można dopasować idealnie do swoich potrzeb oraz budżetu. Przede wszystkim trzeba zdecydować, czy urządzenia mają być wolnostojące, czy do zabudowy. Najlepiej podjąć tę decyzję na etapie projektu, przed zakupem mebli kuchennych.

Zwykle decydujemy się na zaprojektowanie kuchni w jednej linii, a zatem widoczne fronty poszczególnych sprzętów AGD nie powinny zaburzać harmonii. Z tego też powodu zwykle zmywarki, lodówki itd. zabudowujemy, ale niektóre są na tyle reprezentacyjne, że stanowią widoczną ozdobę – jak okap, piekarnik parowy, ekspres do kawy itd.

Decyduj się jedynie na potrzebne funkcje i systemy

Nowoczesny sprzęt AGD oferuje wiele za rozsądną cenę, ale są też modele wyjątkowo innowacyjne. Trzeba dobierać urządzenia zgodnie ze swoimi potrzebami – jaka jest idealna lodówka dla dużej rodziny? Nie tylko pojemna i 2- lub 3-drzwiowa, lecz także multimedialna, wyposażona w ekran, dostarczająca rozrywki i umożliwiająca sterowanie pozostałymi urządzeniami – jak z oferty LG czy Samsung. Lodówki Family Hub spełnią te oczekiwania w pełni.

Wielu użytkowników szuka jednak solidnego modelu za atrakcyjną cenę – jeśli nie potrzebujesz nowoczesnych dodatków, zadowala cię dobra klasa energetyczna, system No Frost i funkcjonalne rozplanowanie jej przestrzeni, nie przepłacaj za reklamowane „bajery”.

Parametry techniczne

Przede wszystkim kluczowe są parametry techniczne wybieranych sprzętów – jak wspomniana klasa energetyczna, komfort użytkowania, wydajność, rodzaj posiadanych funkcji, długość gwarancji i możliwość jej przedłużenia, statystyczna awaryjność. Wielu użytkowników ma też swoje preferencje odnośnie do marki – jak Whirlpool, Siemens, Beko czy Samsung. Lodówki, piekarniki czy zmywarki ulubionej firmy kupujemy chętniej, ale ważne są jednak także wymiary, design, kolor, cena itd.

Produkowane obecnie urządzenia AGD znacznie ułatwiają nam pracę w kuchni, a także pomagają zaoszczędzić prąd, wodę i czas, a nawet obniżyć rachunki. Są coraz bardziej inteligentne i wykorzystują nowoczesne systemy i rozwiązania, a także pozwalają urządzić funkcjonalną i stylową kuchnię marzeń.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: