Botoks? Tak, bo wskazówki zegara biologicznego można już cofać!

  • 13.07.2019, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Botoks? Tak, bo wskazówki zegara biologicznego można już cofać!
Botoks to substancja znana już dziś szeroko w kosmetologii i medycynie estetycznej. Toksyna botulinowa służy jednak nie tylko w tych dziedzinach medycyny. Jak się okazuje pomaga ona również w skomplikowanych zabiegach stomatologicznych. Badania kliniczne sugerują także, iż botoks może być przydatny w rozwoju współczesnej chirurgii neurologicznej. Jaki z tego wniosek? Toksyna botulinowa będzie nam towarzyszyć w wielu dziedzinach medycyny, nie tylko medycyny estetycznej, nie należy się więc bać botoksu. Co więcej: coraz więcej lekarzy docenia dziś potencjał medyczny tej substancji.

Toksyna botulinowa w medycynie estetycznej 

Zastosowań medycznych botoksu jest wiele, a wśród nich króluje on w medycynie estetycznej i kosmetologii. Toksynę botulinową najczęściej stosuje się w celu redukcji zmarszczek mimicznych. Technicznie rzecz biorąc botoks po prostu rozluźnia mięśnie oraz hamuje biologiczny proces tworzenia się zmarszczek. Zabiegi medyczne z udziałem botoksu to również leczenie migren i bruksizmu (zgrzytania zębami), nadpotliwości (w szczególności stóp), ale przede wszystkim w medycynie estetycznej botoks służy do minimalizacji napięcia mięśni żuchwy, dzięki czemu twarz zyskuje piękny, młody, rozluźniony wygląd. Toksyna botulinowa stosowana jest również standardowo w zabiegach takich jak: soft lifting okolic oczu, czyli w usuwaniu kurzych łapek, ale także w redukcji i niwelowaniu zmarszczek na czole, czy tak zwanej lwiej zmarszczki twarzy. Toksyna botulinowa jest przebadanym klinicznie, bezpiecznym preparatem, pomocnym w walce z bruzdami i zmarszczkami, zwłaszcza na twarzy. Zabiegi z wykorzystaniem botoksu posiada w ofercie, między innymi, klinika Soft Skin – https://softskin-clinic.pl/oferta/toksyna-botulinowa/.

 

Botoks - wskazania estetyczne do zabiegu

Zabiegi w zakresie medycyny estetycznej z udziałem toksyny botulinowej poleca się standardowo kiedy twarz deformowana jest za sprawą zmarszczek poziomych i pionowych na czole. Botoks poleca się również w przypadku wystąpienia defektów urody takich jak: zmarszczki powstałe wokół oczu, opadające, niesymetryczne powieki, zbyt szeroka szczęka, nieestetycznie opadająca linia brwi, a także w sytuacji przerostu mięśni żwaczy. Każdy z tych problemów medycyny estetycznej da się obecnie skutecznie rozwiązać przy użyciu botoksu. Dzięki temu łatwo jest zadbać o nasze naturalne piękno, lekko korygując defekty urody i usuwając widoczne efekty starzenia się skóry. 

Botoks

Przeciwwskazania do stosowania toksyny botulinowej 

Choć botoks jest substancją całkowicie bezpieczną dla zdrowia, istnieją - jak w przypadku każdego zabiegu z zakresu medycyny estetycznej - przeciwwskazania medyczne do jego zastosowania. Absolutnie wykluczone jest stosowanie botoksu podczas ciąży i laktacji. Organizm przechodzi wówczas szereg, obciążających zmian hormonalnych i nie ma sensu go przeciążać. Kolejne przeciwwskazanie medyczne do stosowania toksyny botulinowej to alergia na tę substancję. Lekarz kosmetolog poinformuje nas jednak o tym w gabinecie medycznym przed zabiegiem, wykluczając ryzyko powikłań. Botoksu nie stosuje się też w chorobach płytek nerwowo-mięśniowych oraz w trakcie niektórych rodzajów antybiotykoterapii (w szczególności w przypadku antybiotyków aminoglikozydowych). Zabieg z użyciem botoksu nie jest możliwy, kiedy chorujemy na uporczywe, długotrwałe choroby autoimmunologiczne oraz kiedy nie wyleczyliśmy miejscowych infekcji skórnych. Każdy z tych czynników ryzyka zostanie nam przedstawiony w gabinecie przed planowanym zabiegiem.

 

Kosmetologia lubi botoks, a zabieg z jego użyciem nie należy do trudnych 

Botoks we współczesnej kosmetologii należy dziś do substancji powszechnie stosowanych. Lekarze kosmetolodzy i chirurdzy plastycznie mówią wręcz, że kosmetologia lubi toksynę botulinową. Zabieg z użyciem botoksu nie jest trudny. Preparat botoksowy aplikuje się w wyznaczony obszar, biorąc pod uwagę wszystkie wskazania medyczne i optymalną głębokość wstrzyknięcia. W tym celu używana jest niewielka igła. Lekarz kosmetolog wyznacza także indywidualnie nie tylko ilość podawanego podczas zabiegu preparatu, ale i liczbę iniekcji. Zabieg botoksowania wiąże się z też minimalnym bólem pacjenta. 

 

Efekty pozabiegowe i najpopularniejsze zabiegi 

Użycie botoksu sprawdza się w wielu dziedzinach nowoczesnej kosmetologii, jednak najpopularniejsze zabiegi z zastosowaniem toksyny botulinowej to niepodzielnie redukcja i usuwanie zmarszczek twarzy oraz korekta nadmiernej potliwości. Efekty zabiegu są widoczne już po 2 do 3 dni od jego wykonania, a całkowite rezultaty ocenia lekarz kosmetolog po około 14 dniach od wykonania tej procedury medycznej. Po 6 do 8 miesiącach następuje kolejna wizyta kontrolna i zdarza się, że zalecany jest wtedy zabieg utrwalający efekt. Każdy przypadek bowiem jest naprawdę niepowtarzalny, jak naturalne piękno pacjentek, choć z dobrodziejstw współczesnej kosmetologii coraz częściej korzystają również mężczyźni. 

 

 

 

Soft Skin Dermaclinic

ul. Dąbrowskiego 32/1u

50-457 Wrocław

Tel. 48 512 822 207

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: