Kiedy warto zdecydować się na wymianę okien na nowe?

  • 19.06.2018, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Kiedy warto zdecydować się na wymianę okien na nowe?
Okna w twoim domu są już stare? Uważasz, że trzeba zamontować nowe? W takim przypadku warto sprawdzić oferty producentów i wybrać coś w sam raz. Jak jednak możemy rozpoznać, że wymiana jest naprawdę niezbędna? Podpowiadamy, na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę!

Wymiana okien w całym domu albo w mieszkaniu, jeśli mamy taką możliwość, nie jest tania. Musimy liczyć si z wydatkiem od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych w zależności od tego, jaką stolarkę wybierzemy. Wobec tego wiele osób często zastanawia się, czy z takim wydatkiem można jeszcze poczekać kilka lat, czy też lepiej ponieść go teraz.

Okna nie tylko powinny być ładne, ale również powinny być szczelne, ciepłe, łatwe w obsłudze, bezpieczne. Dzisiaj do wyboru mamy wiele typów takich okien – zarówno są to popularne okna plastikowe, czyli PCV, jak również okna drewniane. Co więcej, możemy też zdecydować się na zakupienie okien aluminiowych czy aluminiowo-drewnianych. Kiedy jednak je wymienić? Sprawdź to z nami!

Gdy okna są już podniszczone

Pierwszą wskazówką do tego, że okna powinniśmy wymienić na nowe, jest ich zły stan techniczny. Jeśli okna mają uszkodzoną konstrukcję, co wpływa też na ich szczelność i bezpieczeństwo, warto pomyśleć o ich wymianie na nowe.

Żywotność okien to zwykle kilkadziesiąt lat, dlatego wymiana na nowe odbywa się obecnie głównie w przypadku okien drewnianych, które montowane były jeszcze w trakcie PRL-u. Jednak wtedy, gdy wybraliśmy okna plastikowe niższej jakości około 20 lat temu, także mogą być one w złym stanie i wymagać wymiany na nowe.

Gdy wykonujemy termomodernizację

Prawidłowa termomodernizacja pozwalana znaczące obniżenie kosztów związanych z używaniem domu. To nie tylko zaizolowanie jego ścian, ale również wymiana stolarki na bardziej szczelną i ciepłą. To także dobry wybór wtedy, gdy chcemy poprawić energooszczędność naszego domu, aby nie płacić tak dużo za jego ogrzewanie i przysłużyć się środowisku naturalnemu.

Gdy okna są mało szczelne i w okresie zimowym czuć od nich chłód przez uszkodzone uszczelki czy ze względu na wykrzywioną konstrukcję, warto jak najszybciej wymienić je na nowe. Oszczędności możemy zauważyć już następnego sezonu grzewczego!

Gdy planujemy duży remont

Chcesz wykonać duży remont w swoim domu, który będzie obejmował między innymi wymianę podłóg, parapetów, wykańczanie ścian na nowo? W takiej sytuacji też warto pomyśleć o wymianie okna na nowe – dzięki temu wykonamy wszystkie prace od ręki i będziemy mogli wykończyć okno tak, aby wyglądało atrakcyjnie.

Wymiana okien na nowe jest też bardzo ważna w przypadku łazienek, ponieważ najczęściej wymontowanie startego i zamontowanie nowego okna będzie związane z uszkodzeniem okolicznych płytek ceramicznych.

Gdy chcemy zmienić wymiary otworów okiennych

Zawsze marzyły ci się duże okna? A może chcesz wykonać taras z wejściem z salonu albo sypialni? W takim przypadku także będą potrzebne nam nowe okna. Wraz z nimi można wymienić też inne w całym domu, aby całość prezentowała się elegancko.

Zatem istnieje szereg przypadków, w których warto pomyśleć o wymianie okien na nowe. Do wyboru mamy wiele typów konstrukcji okien – możemy wybrać tanie okna plastikowe, bardziej luksusowe i cieplejsze okna drewniane czy też bardzo wytrzymałe i eleganckie okna drewniano-aluminiowe. Możemy też wyposażyć je w dodatkowe funkcje, na przykład w rozwiązania antywłamaniowe.

Jeśli poszukujesz dobrych okien w rejonie Kielc i okolic, do zapoznania się ze swoją ofertą zaprasza firma ODB, która posiada w tej dziedzinie wieloletnie doświadczenie. Ze stolarką dostępną w firmie można zapoznać się na stronie internetowej: https://www.odb.com.pl/products/okna.

Grupa Tipmedia
Podziel się: