Wszystko co powinieneś wiedzieć o depilacji laserowej

  • 30.12.2019, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Wszystko co powinieneś wiedzieć o depilacji laserowej

Depilacja laserowa to jedna z najbardziej docenianych metod usuwania niechcianego owłosienia. Niemal każdy instytut urody posiada w swojej ofercie tego rodzaju usługę, która od dłuższego czasu cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Na terenie Lublina znanym i cenionym salonem w tej materii jest Laser Cosmetic Salon - https://www.lasercs.pl/kontakt/lublin Poniższy artykuł wyjaśni Ci wszystkie niezbędne kwestie związane z tym zabiegiem.

 

 

Depilacja laserowa - przygotowanie

Do depilacji laserowej należy odpowiednio się przygotować, aby zabieg przyniósł zadowalające i wymierne korzyści. Istotna w kwestii przygotowania się do zabiegu jest odpowiednia pielęgnacja ciała, głównie miejsc, które chcemy poddać zabiegowi. Bezwzględnie należy unikać kremów, które w swoim składzie posiadają kwasy owocowe oraz witaminę A i C. Działanie tego rodzaju kremów lub maści może podrażnić skórę podczas zabiegu i niekorzystnie wpłynąć na efekty. Przed zabiegiem nie powinno się także używać peelingów i innych substancji złuszczających naskórek. Owłosienie, którego chcemy się pozbyć już na miesiąc przed nie powinno być depilowane za pomocą depilatorów, wosku lub pęsety. Metody te polegają bowiem na wyrywaniu włosków, a takie działania w przypadku depilacji laserowej są niepożądane. Przed wizytą w salonie kosmetycznym należy unikać działania promieni słonecznych, a także ograniczyć do zera wizyty w solarium. Należy także zaprzestać przyjmowania leków antydepresyjnych i psychotropowych, a także tych zawierających antybiotyki i sterydy. Warto na ten czas odstawić również wszelkiego rodzaju herbatki ziołowe.

 

Depilacja laserowa - efekty

Depilacja laserowa to zabieg, który należy cyklicznie powtarzać, najlepiej co około sześć tygodni. Pierwsze efekty zwykle widoczne są już po pięciu pierwszych wizytach. Czas ten może się jednak wydłużyć w niektórych, znikomych przypadkach, najczęściej do ośmiu wizyt. Podejmując decyzję o poddaniu się serii zabiegów należy w trakcie trwania całej terapii unikać działania promieni UVA i UVB, a także korzystać z odpowiednich kosmetyków.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: