Czy warto kupić bagażnik samochodowy?

  • 24.01.2020, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Czy warto kupić bagażnik samochodowy?
Pojemność auta bywa mocno ograniczona. Każdy właściciel auta prędzej czy później przekona się o tym na własnej skórze. Dłuższe wyjazdy wiążą się z koniecznością zabrania sporej ilości bagażu. Jeśli przy okazji podróż odbywamy wraz z dziećmi, może się ona okazać najczarniejszym elementem całego urlopu.

Trudy przewożenia w aucie

Powodów skłaniających do refleksji na temat przewożenia może być co najmniej kilka:

  • Jesienno-zimowe błoto – jeśli zdarzyło się wam przewozić dzieci umorusane błotem, doskonale rozumiecie czym jest brudna tapicerka.
  • Składanie siedzeń – część aut posiada wygodny system składania siedzeń. W starszych modelach procedura nie bywa jednak tak prosta, a ograniczenie miejsca z tyłu auta uniemożliwi przewożenie pasażerów.
  • Przewożenie długich przedmiotów – chcielibyście kupić w sklepie meblowym dwumetrową płytę? A może wybieracie się w góry z nartami? Niestety przewożenie ich w aucie, nawet jeśli uda się je jakoś zmieścić, może być niebezpieczne, bo narusza widoczność kierowcy.

Te wszystkie sytuacje, to tylko przykłady zwykłych czynności, jakie każdego dnia zaprzątają głowy tysiącom kierowców. Jak można sobie z nimi poradzić?

Bagażnik samochodowy

Rozwiązaniem może być zainstalowanie bagażnika samochodowego. Pozwoli on na bezpieczny transport różnego rodzaju akcesoriów i materiałów, które nie zmieszczą się do pojazdu. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów bagażników. Czym kierować się przy wyborze? Decyzja o zakupie odpowiedniego modelu zależy od wielu czynników, z których najważniejszym jest przeznaczenie. Jeśli zamierzamy przewozić rowery, najbezpieczniejszy będzie bagażnik rowerowy montowany na dachu lub modele przytwierdzane do haku czy koła zapasowego na tylnych drzwiach. Z kolei walizki zmieszczą się do boxu dachowego, który jest rozwiązaniem estetycznym i dodatkowo zabezpieczonym zamkiem cyfrowym. Czynnikami, które wpływają na komfort użytkowania mogą być także: wielkość bagażnika, sposób otwierania, materiał wykonania. Warto decydować się na sprawdzone rozwiązania i rzetelnych producentów. Przykładowe oferty możecie znaleźć na stronie http://hanesco.pl/bagazniki-samochodowe/

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: