Lublin w jeden dzień

  • 31.03.2020, 20:00
  • Grupa Tipmedia
Lublin w jeden dzień
Lublin należy do najstarszych polskich miast z ciekawą i bogatą historią. To miasto pięknych kamienic i zabytków, które warto odwiedzić będąc w Lubelskim. Przedstawiamy Ci listę miejsc, które spokojnie zobaczysz w ciągu jednego dnia w tym wspaniałym mieście.

Lublin w jeden dzień – co zobaczyć

Zwiedzanie Lublina zacznij od jego głównej atrakcji czyli zamku. Zamek w Lublinie to jeden z naszych najcenniejszych polskich zabytków. Niegdyś był carskim więzieniem, karcerem w czasach nazizmu i komunizmu, a dzisiaj mieści się w nim siedziba Muzeum Lubelskiego z ciekawymi eksponatami.

Po zwiedzaniu zamku koniecznie przespaceruj się po Starym Mieście. Na początek zwróć uwagę na powstałą w XIV wieku Bramę Krakowską, która jest traktowana jako historyczny symbol Lublina. To także główne miejsce spotkań tutejszych mieszkańców a w jej wnętrzu możesz zwiedzić Muzeum Historii Lublina oraz zobaczyć panoramę miasta z ostatniej kondygnacji. Po przekroczeniu Bramy Krakowskiej wejdziesz w świat niskich kamienic i wąskich magicznych uliczek tutejszej starówki. Na Starym Mieście odbywa się też znany festiwal Inne Brzmienia. Pod Starym Miastem mieści się natomiast podziemna trasa Lublina. To tajemnicza sieć korytarzy, którą możesz przejść ciesząc wzrok świetnymi efektami multimedialnymi prezentującymi dzieje miasta.

Spacerować możesz także po pachnącym ogrodzie botanicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Ogród jest domem dla ponad 6000 tysięcy gatunków roślin i ponad stuletnich drzew. To świetne miejsce na spacer z podopiecznym lub romantyczną przechadzkę z ukochaną osobą.

W Lublinie znajduje się także jedna z najnowocześniejszych w Europie fontann multimedialnych. Wspaniała synchronizacja dźwięku, świateł, laserów i obrazów w połączeniu z wodą gwarantują niesamowite wrażenia. Fontanna powstała z okazji 700-lecia założenia Lublina.

Popularnością cieszy się też tutejsze Krakowskie Przedmieście. Ta lubelska ulica skupia zabytkowe kościoły, galerie sztuki i liczne kawiarnie oferujące smaczną kawę. Kiedyś wiodła tędy droga łącząca Lublin z Krakowem, a dzisiaj jest to tętniący życiem miejski deptak.

 

Lublin – gdzie zjeść?

Jeśli jesteś głodny i lubisz cebularz, w Lublinie przygotujesz go sam! W Regionalnym Muzeum Cebularza poznasz historię tego smakołyku, ale też będziesz miał okazję samodzielnie go wypiec.

 

Jeśli natomiast wolisz gotowe, smaczne dania, zajrzyj do restauracji Zajazd Gościnny http://www.zajazdgoscinny.pl/restauracja Skosztujesz tu tradycyjnej domowej kuchni od najlepszych kucharzy. Restauracja oferuje także kącik zabaw dla dzieci i plac zabaw a w weekendy, bezpłatne animacje dla dzieci.

 

Lublin to miasto ze wspaniałą historią i architekturą. Jest doskonałą opcją na jednodniowe zwiedzanie jak i długi weekend oraz wspaniałe miejsce na rodzinną wycieczkę.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: