Nowodvorski – lampy dla wymagających

  • 29.04.2020, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Nowodvorski – lampy dla wymagających
Aranżując oświetlenie mieszkania lub domu, wiele osób pragnie nadać wnętrzom ekskluzywnego charakteru. Pomaga w tym nie tylko rozświetlenie wnętrza, ale przede wszystkim – dobór odpowiednich opraw, podkreślających aranżację. Prezentujemy lampy polskiej firmy Nowodvorski – jednego z najbardziej uznanych producentów oświetlenia.

Lampy Nowodvorski do salonów i jadalni

Firma Nowodvorski specjalizuje się w starannie zaprojektowanych lampach dekoracyjnych, takich jak żyrandole, lampy wiszące, stojące czy kinkiety. Takie lampy chętnie wybierane są do oświetlenia reprezentacyjnych części domu, czyli salonów czy jadalni. Wiele osób lubi kompletować wyposażenie w ramach spójnych kolekcji – z myślą o nich Nowodvorski oferuje takie serie lamp sufitowych, ściennych i stojących. W oświetleniu salonu i jadalni zwykle konieczne jest zastosowanie kilku rodzajów światła, choć czasem dobrze sprawdzi się żyrandol z kilkoma, a nawet kilkunastoma żarówkami. Alternatywnie, zwłaszcza w niskich mieszkaniach, można zastosować plafony, czyli płasko przylegające do sufitu lampy osłonięte mleczną szybą lub pleksi, dające przyjemne, równomiernie rozproszone światło.

Lampy polskiego producenta projektowane są w różnych stylach, od klasycznego do nowoczesnego. Dzięki temu każdy znajdzie dla siebie coś w ofercie firmy.

Lampy Nowodvorski do sypialni i łazienek

Salon jest miejscem, w którym przyjmujemy gości, ale nie tylko w tym pomieszczeniu ważny jest komfort i piękny wystrój. W sypialni czy łazience również istotna jest odpowiednia aranżacja i dobre oświetlenie. W łazience światło powinno mieć neutralną barwę, by dobrze oświetlić wnętrze i zapewnić naturalny wygląd skóry. Częstym błędem jest stosowanie zbyt niebiesko zabarwionego źródła światła, przez co skóra wydaje się zielonkawa. Z kolei w sypialni dobrze sprawdza się światło delikatnie zabarwione na żółto – ociepla kolory, przez co łatwiej się zrelaksować i zasnąć. Wiele lamp od firmy Nowodvorski nadaje się do zastosowania w tych pomieszczeniach. Szczególnie dużą swobodę mamy w wyborze oświetlenia sypialni – często można w niej zastosować te same oprawy, co w salonie. Z kolei w łazience warto skupić się na oświetleniu sufitowym i ściennym – dobrze oświetla pomieszczenie, a przy tym łatwiej zabezpieczyć je przed wilgocią, niż stojące lampy. Nowodvorski posiada w swojej ofercie zarówno nowoczesne plafony i kinkiety, jak i lampy pasujące do łazienek i sypialni w stylu tradycyjnym czy glamour.

Zewnętrzne lampy Nowodvorski

Aranżując oświetlenie domu należy pamiętać także o posesji – ważne jest przede wszystkim rozjaśnienie wejścia i ścieżki między furtką a drzwiami. Oprócz tego warto zadbać o oświetlenie miejsc, w których zdarza nam się przebywać po zmroku, np. garażu, werandy czy altany ogrodowej. Płasko przylegające do muru lampy często służą również jako numeracja domu. Podobnie jak inne lampy firmy Nowodvorski, można je znaleźć na stronie https://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/20_nowodvorski. Warto wziąć pod uwagę zastosowanie różnych stylistycznie lamp w różnych miejscach domu i w ogrodzie – można np. zastosować minimalistyczne i eleganckie w salonie, nieco bardziej ozdobne w sypialni, a w ogrodzie – nawiązujące do staromodnej architektury ogrodowej, o ile współgra to z aranżacją ogrodu i stylem domu.

Niezależnie od tego, czy aranżujemy mieszkanie od podstaw, czy uzupełniamy wystrój, warto zadbać o dobre oświetlenie. Zdarza się, że nawet przy prostym umeblowaniu dobrze dobrane lampy nadają wnętrzu niepowtarzalnego charakteru, a właściwe światło jest w stanie skorygować ewentualne niedostatki pomieszczenia, na przykład wizualnie je powiększyć.


 


 

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: